Vermillion-Lotus-Flower-No-Background-300px

Medytacja z Aniołem Stróżem

Usiądź wygodnie,z prostym kręgosłupem lub połóż się.Policz wolno od 10 do 1.

W tym czasie oddychaj spokojnie i „puść” myśli, które normalnie zajmują twoją uwagę. Poczuj jak Twoje ciało odpręża się, staje się ciężkie i ciepłe…

Wyobraź sobie,że stoisz na skraju lasu, na piaszczystej ścieżce prowadzącej w głąb zarośli. Jest pogodny ciepły dzień. Rozglądasz się wokół siebie. Właśnie przeszła gwałtowna, letnia burza. Niebo zasnute jest jeszcze ciężkimi, ciemnymi chmurami za którymi skryło się słońce. Na ścieżce są jeszcze kałuże wody. Las wokół pachnie.

Patrzysz na ten las. Znajdują się w nim różne gatunki drzew liściastych i iglastych. Każde z nich ma inny kształt i inny odcień zieleni. Na gałązkach lśnią jeszcze kropelki wody, która pozostała po tej letniej gwałtownej burzy. Jest cicho, bezpiecznie i spokojnie. Oddychasz głęboko. Ptaki jeszcze nie wznowiły swojego śpiewu przerwanego przez deszcz. Po lewej stronie ścieżki widzisz piękną, okazałą brzozę. Wygląda magicznie i zachęca cię do pójścia w jej kierunku.

Schodzisz więc za ścieżki i idziesz do brzozy. Odczuwasz wokół drzewa aurę uzdrawiającej energii. Kładziesz swoje ręce na pniu brzozy. Prosisz brzozę, żeby użyczyła ci swojej oczyszczającej, uzdrawiającej energii. Czujesz w dłoniach mrowienie. Przysuwasz czoło do pnia brzozy. Płynie do ciebie wrażenie harmonii i spokoju. Odwracasz się plecami do pnia i przywierasz do niego. Odczuwasz jak wzdłuż kręgosłupa płynie energia, zbiera z każdej komórki twojego ciała wszelkie zaburzenia, lęki, bóle, wszystko to co jest przeszkodą w twoim życiu, co hamuje twój rozwój… Czujesz jak energia płynie wzdłuż kręgosłupa, płynie teraz w dół nóg, które teraz stają się odprężone, oczyszczone i uzdrowione. Teraz przez stopy energia, która usunęła wszelkie zakłócenia przechodzi do ziemi, jest oczyszczana i kieruje się do banku energii. Teraz odwracasz się od brzozy, dziękujesz jej, że udzieliła ci swojej oczyszczającej i uzdrawiającej energii i wracasz na ścieżkę, która prowadzi w głąb lasu. Rozglądasz się wokół siebie. Chmury są jaśniejsze i rozsunęły się, z poza nich wygląda już słońce. Kałuże wody na ścieżce już wyschły i ptaki wznowiły przerwany przez burzę śpiew. Jest ciepło, bezpiecznie i spokojnie. Idziesz dalej ścieżką w głąb lasu.

semira_angelPrzed sobą widzisz dużą, leśną polanę – podążasz w jej kierunku. Oddychasz głęboko,balsamiczne powietrze wypełnia twoje płuca. Czujesz się doskonale. Zbliżasz się już do polany. Widzisz, że rosną na niej kwitnące rośliny w całej gamie kolorów. Chłoniesz te barwy, wzmacniają cię one. Stoisz na brzegu polany i widzisz jak z drugiej jej strony idzie w twoim kierunku świetlista postać twojego anioła stróża. Wiesz dobrze, że to właśnie on. Przyszedł na spotkanie z tobą, żeby wręczyć ci symboliczny prezent. Anioł Stróż zbliża się do Ciebie. Zobacz jakie barwy mają jego szaty, jakiego koloru są jego duże i silne, czy delikatne. Spójrz w oczy swojego Anioła, jak ciepło, z jaką miłością uśmiechają się do ciebie. Przywitaj się z nim. Teraz Anioł wyciąga swoje ręce w twoim kierunku.Trzyma w nich prezent dla ciebie. Zobacz jak jest pięknie opakowany w kolorowy papier i wstążki. Twój Anioł podaje ci prezent, odbierz go i zdejmij opakowanie. Powoli to robisz i zaglądasz w głąb paczki. Co twój Anioł Stróż ci przyniósł? Wyjmij, zobacz prezent, co to jest. Obejrzyj go dokładnie.

Anioł stoi obok ciebie. Zapytaj go, dlaczego dał ci właśnie w tym momencie twojego życia ten prezent. Do czego ma służyć? Czy możesz go używać już teraz, czy dopiero w przyszłości, gdy nastąpią określone wydarzenia. Jeśli już uzyskałeś wszystkie potrzebne ci informacje związane z otrzymanym prezentem, możesz zadać jeszcze pytanie swojemu Aniołowi dotyczące Twoich aktualnych spraw. Otrzymasz szczegółowe odpowiedzi na każde z nich. Słuchaj uważnie i zapamiętaj.

Teraz pożegnaj się z twoim przyjacielem,przytul się do niego i obiecaj mu, że często będziesz go teraz prosić o pomoc i radę.

Wyjdź z polany i wróć na ścieżkę prowadzącą przez las. Idziesz i rozglądasz się wokół. Jest pięknie i spokojnie. Teraz po prawej stronie widzisz piękną brzozę, która użyczyła ci swojej energii. Pozdrawiasz i dziękujesz jej uśmiechem. Kierujesz się na skraj lasu. Już tu jesteś. Policz od 1 do 10 i wróć do normalnego stanu odczuwania. Będziesz wszystko doskonale pamiętać co wydarzyło się w czasie medytacji …1..2..3..4….